неділя, 28 травня 2017 р.

Помилки. Налаштування проекту. Оператори try та except

При створенні програм мовою Python, не рідко можуть виникати помилки. Це трапляється із усіма програмістами, а особливо із початківцями, тому не потрібно дуже засмучуватися, коли при виконанні вашої програми з'являється страшне червоне повідомлення. А от знати основні помилки та вміти їх обробляти дуже потрібно. Тому, давайте ознайомимося із основними помилками мови Python, які найчастіше зустрічаються у початківців:

середа, 24 травня 2017 р.

Розв'язуємо квадратні рівняння разом з Python

Квадратне рівняння - рівняння виду ax**2+bx+c=0. Це не просте рівняння, тому просто виразити х з нього просто неможливо, адже розв'язок даного рівняння може бути не один. Для розв'язку даного рівняння потрібно виконати наступні дії:

вівторок, 23 травня 2017 р.

Більше про цикли. Оператори break та continue

Ми вже знаємо, що в мові Python буває два види циклів: умовні та з лічильником, вміємо писати програми з використанням обох типів циклів. Тож зараз я пропоную лише вдосконалити ваші знання, та дізнатися більше про такі оператори як break та countine, які застосовуються у роботі як із умовними так і з циклами з лічильником.

понеділок, 22 травня 2017 р.

Запит декількох змінних в один рядок

Чи зустрічалися вам випадки в програмуванні, коли доречно б було запитувати декілька змінних в один рядок? Даний прийом дуже часто зустрічається на різноманітних олімпіадах з програмування, і в інших мовах програмування не потребує додаткових функції. З Python це трішки складніше, але не неможливо!

Динамічне програмування мовою Python

Ця тема не входить в шкільний курс інформатики, проте дуже часто представлена на олімпіаді з програмування. Динамічне програмування - це вж...