Про Linux | Встановлюємо Linux Mint

Чому саме Linux?

Звичайно саме це питання повинно було виникнути у кожного, хто переглядає цю статтю, адже більшість вважає, що всі операційні системи на базі ядра Linux - це "вчорашній день". Отже, головною метою даної статті є зруйнувати застарілі стереотипи.
З того часу минуло багато років і ОС на базі Linux змінилися на краще. Тепер ОС на базі Linux використовуються майже на всіх серверах у світі, а кількість користувачів персональних комп'ютерів із ОС на базі Linux щороку збільшується.

Linux сьогодні

Дистрибутив - операційна система створена на базі ядра Linux.
За останніми оновленими даними вікіпедії на липень 2015 частка Linux серед її користувачів становить 16,36%, а це 42 мільйони запитів в місяць. З цих 16,36, 15,01% - припадає на мобільну операційну систему Android, 0,48 на Ubuntu і 0,02 на Fedora. Частка інших дистрибутивів менше сотих частки відсотка.
Звичайно не можна сказати, що це дуже великий відсоток, так як Android - це ОС для смартфонів, а дистрибутиви які створені для персональних ком'ютерів використовує не багато людей. Але в даному випадку більш цікавіші зміни у кількості користувачів, ніж сама їх кількість. За останні три роки кількість користувачів збільшиласть майже удвічі, а отже через декілька десятків років кількість користувачів Linux може змінитися кардинально.
А що ж конкретно приваблює користувачів у ОС на базі ядра Linux? Давайте розглянемо переваги та недоліки операційних систем на базі ядра Linux.

Переваги Linux:

 1. ОС на базі Linux безкоштовні.
 2. Відкриті вихідні коди ядра дозволяють удосконалювати операційну систему всім бажаючим.
 3. ОС на базі Linux можуть працювати, як на кишеньковому комп'ютері, так і на суперкомп'ютері і навіть у багатьох побутових приладах.
 4. Багатозадачність. Всі процеси в Linux незалежні один від одного, тому на кожний процес виділяється певний інтервал часу.
 5. Підтримка різних файлових систем. Linux підтримує велику кількість файлових систем як старих, так і більш сучасних систем.
 6. Для можливості роботи програм, що вимагають великого обсягу пам'яті, використовується частина жорсткого диска, яка розташована на спеціальному swap-розділі. Така конструкція дає можливість працювати і з обмеженим об'ємом оперативки, дозволяючи частину пам'яті скидати на жорсткий диск.
 7. Робота без графічної оболонки. Графічна оболонка Linux є складовою частиною, але необов'язковою. Використання терміналу більш ефективне, ніж використання графічного середовища.
 8. Відсутність вірусів.
 9. Linux набагато менш вимогливе до ресурсів вашого ПК.
 10. Відсутність потреби у додаткових драйверах.
 11. Портативність. Великий плюс Лінукса, як на мене, полягає ще і в тому, що його дуже просто встановити на USB-флешку або переносний жорсткий диск. Таким чином завжди можна мати під рукою настроєну за власним смаком та вподобаннями операційну систему, фактично у кишені.
 12. Велика кількість стабільних дистриб'ютивів на ваш вибір.
 13. Багато різноманітних програм, загалом безкоштовних у використанні.

Недоліки Linux:

 1. Складність початкової настройки системи. (не в усіх дистрибутивах)
 2. Складність у використанні для недосвітчених користувачів. (не в усіх дистрибутивах)
 3. Несумісність з деякими пристроями. Працездатність пристроїв комп'ютера, таких як wifi, графічна карта та ін, підтримується драйверами, які беруть працюють як посередники між операційною системою та пристроєм. Першими з'являються драйвери для найбільш популярної операційної системи Windows, а драйвери для Linux з'являються пізніше. Тому, якщо на комп'ютері є пристрої, які з'явилися на ринку недавно, то Linux може їх ще не підтримувати.
 4. Під Windows запускається практично будь-яка гра, для запуску деяких ігор під Linux можуть знадобитися професійні знання або використання додаткових програм.

Про Linux Mint

Як я вже писав на свої сторінці в Facebook, практично всі операційні системи на базі ядра Linux є безкоштовними, а отже завантажити їх можна з офіційних сайтів.
Я рекомендую використовувати дистрибутив, який називається Linux Mint.
Linux Mint — серія дистрибутивів Лінукс на основі Ubuntu та Debian, орієнтованих на простоту використання, навіть якщо порівняти з Ubuntu. Linux Mint заснований на пакетній базі Ubuntu, яка повністю сумісна з ним, але істотно відрізняється підходом до організації інтерфейсу користувача і підбором застосунків за замовчуванням.
Перший випуск Mint відбувся 27 серпня 2006. Нові версії виходять досить часто, не рідше ніж раз на пів року. На відміну від Ubuntu, яка переважно складається з вільного програмного забезпечення, Mint має закриті застосунки.
Linux Mint відомий своїм девізом - від свободи до елегантності, і це не просто слова. Це заснований на Ubuntu, стабільний, потужний, повний і простий у використанні дистрибутив Linux. І це ще не всі його переваги.
Серед основних особливостей Linux Mint можна відзначити, власне оточення робочого столу Cinnamon, безліч встановленого програмного забезпечення, драйверів, а також фірмові програми для вирішення найбільш часто виникаючих завдань.

Створюємо завантажувальну флешку та тестуємо Linux Mint

Для того, аби протестувати будь-який дистрибутив Linux нам потрібно його завантажити. Завантажити Lnux Mint можна з сайту linuxmint.com
Ми потрапляємо на сайт та переходимо на вкладку Download, і тепер вибираємо бітність процесора та графічну середу. 


Якщо у вас слабкий комп'ютер то рекомендовано вибирати середу Xfce. Середа KDE вважається найдосконалішою, але потребує багато ресурсів комп'ютера. Я ж рекомендую вибирати стандартну Cinamon.
Переходимо по посиланню і вибираємо спосіб завантаження: торрент...
 ...або пряме посилання.
Я ж звик завантажувати прямим посиланням. А якщо ви користуєтесь торрентом то обов'язково після завантаження файлу видаляйте торрент із списку!
Ну і завантажуємо:
А доки наш дистрибутив завантажується, ми знайдемо у Всесвітній мережі програму для запису дистрибутивів на зовнішні накопичувачі. Ми будемо використовувати програмне забезпечення Rufus. Завантажуємо ми його з сайту https://rufus.akeo.ie/?locale=uk_UA
Тепер підберемо зовнішній USB накопичувач. Рекомендовано використати флеш-диск не менше ніж на 4 гігабайти. Попередньо його потрібно відформатувати.
І після того, як образ дистрибутива завантажився нам потрібно записати його не наш зовнішній накопичувач. Запускаємо програму Rufus та встановлюємо параметри: вибираємо наш накопичувач та шлях до образу, та натискаємо кнопку Старт.
Зверніть увагу! Перед початком запису Rufus буде виводити вікна з повідомленням з якими потрібно погодитися.Тепер просто чекаємо завершення створення завантажувального носія.
Після завершення копіювання натискаємо на кнопку Закрыть.
Тепер нам потрібно перезавантажити комп'ютер та потрапити до меню вибору завантажувального диску. Зазвичай це клавіша F12 або F11, її потрібно встигнути натиснути під час завантаження комп'ютера (у перші 10 секунд). Ну і вибираємо нашу флешку (USB HDD).
Після цього почнеться запуск Linux Mint. Жодних додаткових дій не потрібно робити.
Ну от і все, Linux Mint завантажився і ми можемо приступити до його тестування.
Ми можемо підключитися до Wifi, і потрапити до Всесвітньої мережі. З цього ми розуміємо, що всі драйвера встановлюються автоматично.

Можемо ознайомитися з Меню та програмами, які вже встановлені.

Як ви можете помітити, інтерфейс відображається англійською мовою, але не хвилюйтеся, при встановленні даного дистрибутива ми зможемо вибрати мову, яка нам буде більш зручна.

Інструкція з встановлення операційної системи Linux Mint окремо та поруч з Windows

Зверніть увагу! Якщо ви хочете встановити ОС Linux Mint як другу операційну систему на вашому комп'ютері вже повинна бути встановлена Windows, інакше Linux Mint не запуститься.  Аналогічно, якщо ви потім перевстановите Windows, параметри завантаження будуть збиті і вам доведеться заново встановлювати і Linux Mint, тому ми рекомендуємо встановлювати ОС Linux Mint як єдину операційну систему!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Створення новорічних листівок за допомогою Python

У минулій статті я продемонстрував алгоритм для переміщенні об'єктів класу Canvas за допомогою курсора миші ( http://proginschool.blogs...