неділя, 21 травня 2017 р.

*.py чи *.pyw? Чим вони відрізняються?

Активний користувач IDLE Python, мабуть помітив, що при збереження файлу програма пропонує два основних розширення: *.py та *.pyw. Автоматично файл зберігається у розширенні *.py, тому мало хто цікавиться про *.pyw, та навіщо він потрібен.
Обидва ці розширення активно використовуються при розробці програм мовою Python, адже це зовсім не близькі розширення, як от наприклад *.doc і *.docx.
При виконанні файлу у середовищі IDLE різниці у цих розширеннях ви не помітите, а от якщо ж запустити файл окремо, то ми одразу звернемо увагу на різницю між цими розширеннями. Справа в тому, що розширення *.py рекомендовано встановлювати на файли програм написаних для виконання в командному рядку, наприклад, "Hello World!".
А от уже для програм із графічним інтерфейсом рекомендовано використовувати розширення *.pyw, щоб командний рядок при виконанні програми навіть не з'являвся. Розглянемо на прикладі програму, яка створює вікно tkinter. На першому малюнку зображено запуск файлу даної програми із розширенням *.py, а на другому малюнку з *.pyw.


Якщо, дана стаття була для вас корисною поширте її в соціальних мережах. А придбати посібник із програмування мовою Python для 8-го класу можна тут: proginschool.inf.ua.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Створення новорічних листівок за допомогою Python

У минулій статті я продемонстрував алгоритм для переміщенні об'єктів класу Canvas за допомогою курсора миші ( http://proginschool.blogs...